| IF45e a întrebat:

am o problema cu trei caini de la mine de la bloc....Hai sa va explic: Deci o femeie de la o casa alalturata de bloc a adus 3 caini care s-au oplosit pe teritoriul blocului... Tinand cont ca acesta este pamantul nostru si toti vecini sunt martori si vor sa scape de acesti caini se poate chema politia? Ma refer s-o chem pentru o amenda si a o obliga pe femeia respectiva sa isi ia cainele acela de la noi.Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Daca suni politia,ea va sti legile necesare.din cate stiu este interzis sa-si lase cainii pe strada, pot fi periculosi si musca pe oricine, normal va primii si o mica amenda pentru neglijenta!
Daca deranjeaza suna, explicii ceea ce se intampla, ei vin si rezolva problema!

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie anunțată poliția, obigatoriu.
Pa, pa.

| sabin89 a răspuns:

Cheama politia. Ii legitimeaza, le face proces verbal si ii baga la zdup.

| xBya a răspuns:

S`au ce (pe teritoriul blocului)?

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Politia nu poate face prea multe. Cel mai eficient e sa chemi hingherii.
Avand in vedere ca acei caini nu sunt in proprietatea doamnei respective, fi ridicati si relocati fara probleme.

Cu stima,
Neo

| xClementine a răspuns:

Cel mai probabil puteti chema hingherii, nu politia, desi mie mi-ar parea rau, la cum sunt tratati in ziua de azi pe la adaposturi.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Cand aud oameni din astia care se plang de cum sunt tratati caini imi vine sa sparg monitoru. Cum dracu doamne iarta-ma conteaza cum sunt tratati cainii, decat sa muste un batran sau un copil care nu se poate apara sau mai stiu eu ce mai bine sa ii duca sa ii eutanasieze se naiba doar nu e mai important un caine decat un om. Legat de ce spui tu iti recomand sa chemi hingherii sa ii ia.o seara placuta.

| xClementine a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Daca nu-ti convine ceva, puteai sa mi te adresezi mie. Nu-mi pasa de cum iti vine tie sa te spargi cu monitorul in cap, am dreptul la o opinie si mai ales, sa mi-o impartasesc. Daca esti inteligent/a, ti-o impartasesti fara a face trimitere la ce am zis eu sau fara a face figuri de genul. Iti respect parerea, asa ca respect-o si tu pe a mea. In plus, cainii nu musca decat daca sunt provocati. Daca retarzii ca tine sar in sus, urla ca din gura de sarpe, ii lovesc si se comporta ca oamenii junglei, logic ca nu vor reactiona decat impulsiv.Mai degraba, oamenilor ca tine le-ar trebui tratamentul respectiv, poate v-ar placea, si-n plus, l-ati si merita cu varf si indesat. S-a stricat si planeta asta de cand ati aparut voi. Fiinta umana e printre cele mai imputite. Of, of. happy

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru xClementine):

In primul rand nu faceam referire neaparat la tine il al doilea eu, taicamiu, bunicamiu am fost muscati de javrele pe care tu ii numesti caini fara sa facem nimic doar trecand pe strada linistiti, si in al doilea vezi pe cine faci retardat ca eu nu te-am jignit. big grin si in al treilea o sa iubesti caini pana te trezesti ca te musca unul de cur. Hai pa.

| xClementine a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Draga, cum eu sunt singura care a dat un raspuns de genu' la intrebarea asta, nu prea vad cum ai putea zice ca n-ai facut referire la mine. Poate ai generalizat tu mai tarziu, dar asta-i altceva, lasa vrajeala. Pe de alta parte, ma bucur pentru voi, se aplica ce-am spus mai sus, daca va zbateti si dati cu pietre, ii loviti, mai stiu eu ce, nu au cum sa reactioneze decat impulsiv. Doar daca n-ati nimerit toti 3 acelasi caine turbat, si v-a facut injectie tuturor. Asta da ghinion.Creca ti-a cam ars circuitele, vad ca ai uitat sa pui cativa ''i'' pe ici colo. Cius! :*

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru xClementine):

Ba sincer tu ori stai 24 din 24 in casa ori nu traiesti in Romania, de nu observi ca nu poti trece pe strada de caini. Tie si frica sa iesi noapte cu treaba pe undeva ca ies 10 maidanezi jegosi pe tine, cum naiba sa nu se ia de tine decat daca le faci ceva sau tu crezi ca exista oameni din astia fara treaba care si-au facut un hooby sa arunce cu pietre in caini..doamne..din cauza celor ca tine nu avem si noi o tara ca afara in care nu vezi pic de caine pe strazi si poti trece linistit fara teama ca vei fi muscat de nenorociti astia de cai sau mai rau chiar omorat, in foarte multe cazuri..Omul e cu mult mai important decat cainele si cu asta am incheiat nu imi place sa ma cert..hai o seara buna. happy

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Caini..pardon.

| xClementine a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Nu inteleg de ce mai continui sa scrii, din moment ce-ai zis ''hai pa''. Daca vrei o tara ca afara, mars' acolo, atunci, pentru ca Romania n-are nicio sansa sa devina, mai ales cu experimentele esuate ca tine, cu o minte tare si inchisa ca o nuca de cocos. Iti urez sa-ti fie ciuruit curu' de cat mai multe ''javre''. happy

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru xClementine):

Hai ca esti proastalaughing

| IF45e explică:

De fapt Mr.Anderson tot blocul imi este martor ca sunt cainii ei si chiar am degand sa sun odata la politie sa vad ce poate face intr-o astfel de situatie. Apropo de cearta dintre xEvie si UniculCapitan eu sunt cam de acord cu el adica nu mai poti iesi noaptea din casa sau nu mai poti veni de la liceu linistit ca te intalnesti cu 3 caini si nici sa ocolesti ca te intalnesti cu 10 si degeaba chem hingherii ca au primit deja 6 plangeri sa ii i-a pe acesti maidanezi dar nimic pana acum... Oricum va multumesc de raspunsuri tuturor si cred ca voi alege raspunsul castigator ori azi ori maine.

| cozmalau a răspuns:

Da poti chema politia.si daca politia nu face nimic ia si omoarai punand ceva intr-o macare sau gasesti tu o solutie.

| Cezarul a răspuns:

Prima data ar trebui sa discutati cu acea femeie sa duca cainii de unde i-a adus.Presupun ca deranjeaza de va plangeti de ei.

| caucazianursu a răspuns:

Normal ca poti sa chemi politia si normal ca femeia acea va primi prima data o atentionare iar daca nu ia masuri va primi amenda.Sau poti chema hingherii