| Ionel201011 a întrebat:

am primit o amenda la sfarsitul lui 2011 si astazi mi-a venit o SOMATIE in care imi zice ca trebuie sa platesc in 15 zile... deci abia dupa 2 ani mi-a venit acea SOMATIE. deci daca nu platesc ce se intampla? dar daca platesc ce se intampla? DAU FUNDA.
POT intra la inchisoare?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu platesti ce e pe numele tau se confisca de compania la care esti datornic, platesti scapi de evenimente neplacute, risti sa ramai si fara casa daca e datorie mare.

| mona a răspuns:

Nu cred ca vrei sa stii ce se intampla...mai bine plateste amenda

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca amenda e deja platita nu trebuie decat sa te duci cu o copie dupa chitanta si atat.

daca nu e platita ar fi bine sa o platesti ca altfel cand ai sa ai nevoie de vreo dovada de la finante sau o sa platesti ceva la impozit nu ti se va da pana nu platesti si amenda si penalizarile