| RecKinul a întrebat:

Am şi eu o intrebare in legătură cu refugiaţii. Dacă ei emigrează în Europa n-ar trebui să emigrez şi eu în Siria, Irak sau Afganistan din spirit de reciprocitate? Ce-ar fi să emigrăm mai mulţi în ţara lor, facem un partid, preluăm puterea şi ne facem stăpâni peste petrolul lor.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Siria e un fel de failed state, asa ca poti sa emigrezi acolo fara forme legale.
Ar fi o idee interesanta sa vina europenii, sa puna mana pe arme (pe care nu le au, ca na, in Europa armele e naspa), sa il dea jos pe Asad si sa ii killareasca pe aia de la ISIS, si sa isi faca tara lor noua happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti emigra, daca tu consideri ca acolo o sa traiesti mai bine decat in Romania. Nimeni nu emigreaza de la bine la rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti emigra primul sa ne zici si noua cum e in Siria

| Ioscaa1 a răspuns:

Emigreaza tu in tarile alea si spune-ne cum este acololaughing, crezi ca majoritatea pleaca de bunavoie? daca noi am trai in razboi, tu ai vrea sa mai stai aici sa te gandesti ca maine poate mori?