| Mih_Mihai_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare...
Stiu ca este cam aiurea, deci.
Cum sa incep?
Eu am vârsta de 18 ani si am fost,, părăsit,, (daca pot spune asa) de părinţi.
Tata a plecat in Italia când aveam eu un an si mama a fost mai mult plecată...
Deci am fost crescut de bunici, tata isi refacusera viaţa acolo avea si un copil dar nu era cununat cu persoana respectivă.
In urmă cu o lună tata a suferit un grav accident din care a rezultat moartea lui.
Persona respectivă a început un proces dar nu stiu împotriva cui. Eu a trebuit sa fac o declaraţie ca nu am pretenţii la maşina lui...
Persoana respectivă mi-a zis ca trebuie sa ma duc in Italia sa dau o semnătura si sa iau niste bani.
Uitaţi întrebarea mea.
De ce sumă este vorba?
Sunt ff curios.
Ajutați-mă va rog!
Dau funda :*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai semnat ca renunti la mostenirea dupa tatal tau?
Te sfatuiesc sa nu mai semnezi nimic, fara a vorbi cu un avocat. N-avem de unde sti despre ce suma de bani este vorba.

| IamJoKeR a răspuns:

Imi pare rau sa aud asa ceva, sincere condimente! Fii puternic! Noi nu avem de unde sa stim de ce suma este vorba decât tu poti afla chestia asta o daca ce ajungi la fată locului. Mult succes!

| BeatriceL90L a răspuns:

Condoleațe!
Chiar daca nu a fost cununat nu inseamna ca in acte copilul nu este trecut pe numele lui. Problema sta in felul urmator: iti trebuie neaparat un avocat. Era tatal tau si indiferent ca ai castiga mai mult sau mai putin, sau mai bine zis, ca e vorba de suma mica sau mare, ai drepturi egale cu celalalt copil al lui, fratele tau vitreg. Daca el are cumva un testament facut, dar nu cred, atunci poate ca cealalta familie sa primeasca mai mult datorita testamentului.
Eu te sfătuiesc sa ai un avocat. Asa nu vei sti niciodata despre ce e vorba, tu semnezi, renunti la drepturi, primesti suma de bani pe care ei ti-o ofera si... poate ca îți revine mai mult de cat ofera ei si aici intervine avocatul.

| xRlly a răspuns:

Nu putem stii acest lucru... suma este random, du-te singur si vezi despre ce suma este vorba sau contacteaza din nou persoana respectiva care ti-a spus ca trebuie sa iei niste bani si intreaba despre ce suma este vorba.