| JackTh3Ripper a întrebat:

as avea o întrebare dacă îmi iau o mașină din UK pot sa circul cu ea în România?
Este ceva lege care interzice?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Legea de interzicere nu s-a dat. Se va da doar atunci când Anglia va ieși din UE (cand se va aplica acel "Brexit"). Deci trebuie sa te grăbești dacă ești sigur că vrei să îți iei o astfel de mașină.
Detalii găsești aici: https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3789815

| gheorghe699 a răspuns:

Da eista, este o reglementare, pentru moment s-a dat un termen de 1 an in care masinile cu volan pe dreapta, inca pot circula ..aceasta regementare s-a datorat numarului mare de accidente, produs de aceste masini cu volan pe dreapta,... potrivit statisticilor in Romania, numarul accidentelor este mai mare cu 70% in cazul masinilor cu volan pe dreapta,...

| JackTh3Ripper explică:

Dacă îmi iau iar legea se aplica. nu o s-o pot conduce pe drumurile publice în România?