| daniel1ft a întrebat:

as dori sa depun o plangere impotriva unui domn de la securitate care s-a luat de mine si la un moment dat s-a facut ca imi trage cu toate ca eu nu am facut nimic.cum ar trebui sa arate acea plangere?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai clar: cum "s-a luat de tine", daca te-a agresat verbal sau fizic (injurat, amenintat, impins, lovit) si ce s-a facut ca-ti trage. Nu orice fapta constituie infractiune sau contraventie, pentru a avea motiv de plangere sau reclamatie.