| CristianN99 a întrebat:

Salut TPU!
Aș vrea o părere de la voi!
Sunt nervos și foarte supărat
M-am saturat de tara asta plina de hoți, de lumea rea la suflet și toți care te jupoaie de bani! Nu știu ce să mai fac. Țara asta nu te ajută cu nimic, ba din contră ți-ar lua și ultima felie de pâine de la gură! Taxe peste taxe, prețuri din ce în ce mai mari, salarii de tot râsul, drumuri pline de gropi.Am fost luat în ras de toată lumea, de poliție, primărie până și într-un magazin. Nu ai cum să te întretii pe tine, o mașină sau o casă, de unde bani? Este tara hoților, prostituatelor, interlopilor, parlamentarilor, dar eu omul de rând ce fac? Tac și sufăr, dar m-am saturat să nu zic nimic. Nu suntem uniți, nu ne ajutăm cu nimic!
Îmi vine sa plec pe o insulă pustie să trăiesc singur cu ce oferă natura ca poate sunt mai fericit așa!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai pleaca, cine te oprește...

| johnnny123 a răspuns:

în 9 Martie 2020 | CristianN99 a întrebat:

"[...] Anul acesta împlinesc 23 de ani și ma simt un om rău care a căutat mereu numai bani și m-a interesat doar persoana mea! [...] De toți prietenii mei eu m-am folosit doar in interesul meu când am avut nevoie de ei, am știut ce sa le spun si ii prosteam ușor! Cand am crescut am vrut mai multi bani! Am lucrat la toate firmele de curierat și taxi din orașul meu, furam motorina și nu îmi plăteam datoriile! Am dat o tapa și in Franța la un patron de 3000de euro. Si asta nu este tot, mi-am cumpărat un Passat și mie nu îmi plăcea ce navigație avea. Am influențat o fata și am stat cu ea și am avut relații sexuale doar ca ea să-mi cumpere acea navigație apoi nu m-a mai interesat de ea!"

Dupa ce ai scris toate cele de mai sus tu chiar mai ai tupeul sa te plangi ca Romania este o tara plina de hoti, prostituate si interlopi, unde nimanui nu-i pasa de tine?

Nu ti se pare ca tu esti o parte a problemei, nu a solutiei?

| dinaprilie a răspuns (pentru johnnny123):

Nu era el. I/a fost spart contul. laughing

| johnnny123 a răspuns (pentru dinaprilie):

Poate era cealalta personalitate a lui, este ca Dr Jekyll si Mr Hyde.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Nu crezi ca exagerezi? Doar pentru ca tu ai dat de astfel de persoane, nu inseamna ca toți suntem la fel.
Da, recunosc. Politicienii sunt de tot rasul, gândirea unor romani este destul de proasta…dar nu peste tot se intampla asta? Dacă tu asta crezi, poți sa pleci. Poți sa vezi cum se muncește in afara. Însă ai dreptate cu ceva, oamenii de afara stiu sa se respecte mai mult. Asta trebuie sa învățam sa facem și noi. Sa ne respectam, sa ne iubim. Asa ca nu-ți mai critica țara, ci încearcă sa schimbi anumite mentalități depășite de vreme.