| BountyWG a întrebat:

Astazi am gasit pe jos suma de 1500 de lei.Ce sa ac cu banii sa ii pastrez? Scuzati categoria. FUNDA

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Nu. Sa nu ii pastrezi. Trebuie sa te duci imediat la politie pentru a returna banii. Asta inseamna furt si se pedepseste! Adevarat ca este foarte tentant, dar totusi...

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-i la Politie. Daca te descopera (si e destul de usor), faci puscarie.

| BountyWG explică (pentru anonim_4396):

Pai daca i.am gasit. Doar nu i.am furat

| anonim_4396 a răspuns (pentru BountyWG):

Chiar si asa. Nu ai nici un drept, nu este legal.
Gindeste altfel: daca ai pierde TU suma asta, ti-ar conveni sa o primesti sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era 1 milion, 50 de lei sa zicem, atunci ii pastram sincer laughing Dar suma e prea mare ca sa o pastrezi :-s As pastra 1 milion - doua din suma, iar restul i-as duce la politie big grin Sau depinde cum vrei laughing

| Blackyuu a răspuns:

Trebuie sa ii duci la politie! sad
Cred ca o sa primesti si tu ceva! happy

| defapteunuexist a răspuns:

Eu am gasit odata 100 de lei pe jos si nu i-am mai dus la politie dar apoi tot acolo am ajuns ca sa ii dau persoanei care ii pierduse!

| BountyWG explică:

Dau banii la politie

| AnaLove444 a răspuns:

Eh,dacă era sumă mică până în 400 lei, puteai să-o păstrezi, dar dacă o duci la poliţie, primeşti o sumă pentru o făptă bună sau ceva de genul...Eu am găsit bani pe jos, dar nu mulţi.

| Marus91 a răspuns:

Daca erau camere video in locul in care ai gasit banii poti sa ai probleme pastrandu-i

| BountyWG explică (pentru Marus91):

I.am gasit in spatele unui bloc

| Marus91 a răspuns (pentru BountyWG):

Noi ti-am raspuns la intrebarea pe care ai pus-o.
(este alegerea ta) daca o sa returnezi sau nu banii