| Bogdan198723 a întrebat:

azi am trecut pe rosu ca pieton si am fost chemat de 2 politai luandu-mi numele si data nasterii deoarece le-am zis ca nu am acte la mine si ca am o durere ingrozitoare de burta facand si o fata de om bolnav. Politistul mi-a zis ca o sa imi vina amenda acasa. Intrebarea mea este: se poate daca nu i-am dat buletinul sau ceva semnatura?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa nume si data nasterii te pot identifica si pot sa-ti trimita amenda acasa, inclusiv pentru ca n-ai prezentat actul de identitate.

| Bogdan198723 explică (pentru Ioandelasal):

Si cam dupa cat timp ajunge amenda pentru ca inca nu am primit nimic si aper sa nu primesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bogdan198723):

Nu se poate spune exact, poate fi in cca 2 saptamani, in orice caz nu poate depasi 3 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numele sidata nasterii sunt suficiente sa primesti amenda acasa

| Hammurabi a răspuns:

I-ai dat numele și adresa corecte? Nu aveai și tu un dușman căriua să-i știi numele și adresa? laughing

| Bogdan198723 explică (pentru Hammurabi):

Am dat numele si data nasterii nu adresa

| Hammurabi a răspuns:

Așa e.

| Bogdan198723 explică:

Am dat numele si data nasterii + ca eu sunt din alt oras