| AndreiNegru a întrebat:

ce se poate intampla daca te prinde Armata sau politia cu masca de gaze, haine de militar si un cutit la spate unde poarta militari si o cagula de jandarm pe fata?

13 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Amenda plus bataie!
Plus injuraturi de aici ca esti troll!
Baietica, nu ai teme de facut?

| AndreiNegru explică (pentru danbnz):

Nu sunt troll chiar as face asta. si in plus eu m-as duce putin in herastrau sa desfac bariela ca poate ma trezesc cu un glont in spate. laughing stii ca nici nu imi place legile astea? sa stau in casa.

| danbnz a răspuns (pentru AndreiNegru):

"stii ca nici nu imi place legile astea"
Lasa Herastraul deocamdata... daca tot trebuie sa stai in casa profita de ocazie si invata sa te exprimi corect.

| Violleta2022 a răspuns:

Te pot aresta, pentru ca porti arma alba (cutit), denotand si prin costumatia ta si prin arma avuta asupar ta, ca ai plecat sa furi, sau sa omori pe cineva.
Apropo, cagula iti acopera fata, dar iti lasa descoperit ochii si gura, ceea ce in caz de corona virus, este expunere totala la virus.

| AndreiNegru explică (pentru Violleta2022):

Cagula + masca de gaze.

| AndreiNegru explică (pentru Violleta2022):

Pai daca masca de gaze e cosiderata masca de fortelor militare macar sa fiu blindat tot.

| Ineys a răspuns:

O sa te considere un idiot pentru ca nu asa te protejezi de virus.

| AndreiNegru explică (pentru Ineys):

Ba da atunci de ce *** e creata masca de gaze daca te protejeaza de radiati de virusi si de bacteri? si de gaze toxice.

| Ineys a răspuns (pentru AndreiNegru):

Masca de gaze te protejeaza de gaze nu de virusi.

| AndreiNegru explică (pentru Ineys):

Substantelor sub forma de gaze, vapori, aerosoli, picaturi, praf radioactiv si agenti biologici
da da pentru masca aia de gaze. laughing) ce ai spus tu e total gresit nu doar pentru gaze si pentru agenti biologici si virusi si picaturi de praf si de radiati.

| Ineys a răspuns:

"De ce sa nu o port?"
Pentru ca nu protejeaza impotriva virusurilor. Tocmai tu ai scris mai jos impotriva a ce protejeaza. Nu vad sa fi mentionat virusuri.

Ti-am zis, daca te prind aia te ia si la bataie, primesti si amenda cum au zis ceilalti, si te mai considera si un idiot.

Daca o masca de gaze te proteja de toate, de ce se mai chinuiau sa faca atatea?

https://www.cdc.gov/niosh/npptl/topics/respirators/factsheets/respfact.html

Ia si citeste.

| Sonia822 a răspuns:

Dosar penal pentru port de arma alba

| AndreiNegru explică:

Ca sa te aperi de coroanavirus. raspuns rapid.