| Everdark a întrebat:

.cred ca am facut o prostie sad si vreau sa ma ajutati. La jocul de pe telefon,Clash of Clans, am vrut sa cumpar niste diamante.dar nu pe cardul meu..ci pe un card falsificat de pe net.mi-a dat o eroare, iar in momentul acela m-i s-a facut frica pentru ca m-am gandit ca o sa primesc o amenda..sau ceva de genu..va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca siteul de plata online va anunta politia, vei avea probleme, dar nu o banala amenda, fiindca tentativa de furt si falsificarea de instrumente bancare sunt infractiuni grave. Cred ca e bine sa discuti cu parintii tai si sa mergeti impreuna la politie din proprie initiativa, inainte sa se sesizeze cineva, o sa ai astfel circumstante atenuante, mai ales daca esti la prima infractiune.

3 răspunsuri:
| alexx123456 a răspuns:

In primul rand, nu stiu ce scria eroarea, si in al doilea rand, cred ca pe viitor ar trebui sa cumperi cu cardul tau, ca sa nu te mai sperii atat
Fundita?

| Everdark explică:

Brigaela.dar nu m-am inregistrat sau ceva..de unde sa stie ca am intrat...

| Brigaela a răspuns (pentru Everdark):

Dupa IP-ul calculatorului, care ramane inregistrat. pana si eu pot sa stiu locul unde s-a facut conectarea, numarul de serie al procesorului si persoana care plateste conexiunea la net, le poti afla cu mare usurinta.