| JetBlueJet a întrebat:

Salut, TPU!
Cum sta treaba cu indemnizatia de somaj pentru absolventii de liceu?
Trebuie sa te prezinti in fiecare luna la vreun ghiseu, pentru banii respectivi sau se livreaza automat in cont, timp de 6 luni?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Faci dosar cu actele necesare pe site-ul ajofm, vezi ce trebuie pentru varsta ta, deschizi cont la banca pe numele tau, iti dau aia un extras in care apare contul ROxxx... depui dosarul, dupa ce se aproba se vireaza lunar in cont. La inceput pot exista intarzieri de 1 luna, doua (nu la toti) si ii primesti ulterior cumulat