| alexander998 a întrebat:

Salut TPU,Daca am o microintreprindere neplatitoare de tva, as dori sa stiu daca se poate deduce si de la chiria spatiului pe care il folosesc.

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Pai fii atent cum sa deduci ceva din ceva ce tu nu platesti?
daca esti platitor de tva atunci tva-ul se compenseaza... dar altfel?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti platitor de TVA nu ai dreptul nici sa deduci TVA.

| drhotzu a răspuns:

Pai ce vrei sa deduci? TVA-ul? sau la impozit? ca nu inteleg

| alexander998 explică (pentru drhotzu):

TVA-ul din chirie

| drhotzu a răspuns (pentru alexander998):

Pai fii atent cum sa deduci ceva din ceva ce tu nu platesti?
daca esti platitor de tva atunci tva-ul se compenseaza... dar altfel?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Pentru ce naiba platesti contabil; el trebuie sa stie. Daca nu, schimba-l cat mai repede.

| QµeeК a răspuns:

Ai putea... cel putin asa stiu