| egrtsss a întrebat:

Intentionez sa cumpar o masina (in valoare de 2500 E) si as dori sa stiu cum ar fi mai convenabil sa o cumpar, pe firma sau pe persoana fizica. Mentionez ca firma o infintez cu un coleg.(microintreprindere neplatitoare de tva). Daca o cumpar pe firma se considera cheltuiala costurile cu asigurarea, impozit si combustibil? Sau este acceasi procedura ca la PFA se deconteza 50%?

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe firma bagi carburantul la cheltuieli. Nu stiu de asigurare si impozit exact.