| mentolol a întrebat:

Salut TPU! Daca imi iau bataie de la cineva ii face dosar penal sau ii da amenda?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca o iei prea tare, ar trebui mai intai sa te ingrijorezi de starea ta. Apoi de ce pedeapsă isi ia el.

| darrio2007 a răspuns:

Alt cont?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde. sunt multe variabile... una din ele e cat de grav te-a vatamat

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai astepta pana sa iei bataie? Nu mai bine actionezi inca de pe acum, ca sa previi? Vorbeste cu adultii din jurul tau, fiindca nu e normal. Stiu ca vrei sa te dai mare si dur, dar in viata reala nu e ca in filme si unii au ramas cu sechele pe viata din cauza unor batai stupide.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine eviți să te bată cineva.

| anonim3247 a răspuns:

Ai 14 ani? Ăla tot 14 ani are?

| AdioTPU a răspuns:

Depinde cat de grava e bătaia. Dacă îți scoți certificat medical îi poate da amenda, de dosar penal nu știu sigur.

| Fonk a răspuns:

Da

| mentolol explică:

Da,m ai prins?