| 10Bubico a întrebat:

Daca primesc un mesaj jignitor pe facebook unde pot face reclamatie sa aflu de unde a venit mesajul,de la cine a fost trimis,cum il cheama pe cel care l-a trimis, unde locuieste?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti adresa la Facebook dar nu-i sigur ca o sa afli toate datele, s-ar putea ca respectivul sa fi indicat date false si sa nu fi trimis mesajul de pe calculatorul lui.

| 10Bubico explică (pentru Ioandelasal):

Si daca l-a trimis de pe calculatorul lui, ce pot afla si cum? Imi dau cei de la Facebook adresa lui, numele, locul in care sta si de unde a venit mesajul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru 10Bubico):

Am spus ca-ti pot furniza datele doar daca a dat date reale la inregistrare si daca l-a trimis de pe calculatorul lui iti pot da IP si poti afla apoi datele de la firma de internet.