| Rembo33 a întrebat:

daca vreau sa fac un credit la un ifn ce acorda bani pana la primul salariu pe 30 de zile,(fast finance, ocean credit, viva credit) si nu il mai platesc pe urma ce se poate intampla? Mentionez ca nu am pe numele meu niciun fel de bun, nici salariu nici absolut nimic, am vazut ca se iau credite doar cu buletinul, deci ce se poate intampla din moment ce nu au ce sa imi ia?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand vei fi introdus ca rau-platnic la Biroul de credit si nu mai vezi un credit repede.
In al doilea rand te vor da in judecata, vor obtine o hotarare judecatoreasca de obligare la plata si apoi vor face o executare silita. Toata aceasta procedura se poate intinde pe mai multi ani si vei ajunge sa ai salariu ori bunuri executabile silit.
Nu mai vorbesc de faptul ca va trebui sa platesti o suma cu mult mai mare decat creditul, la acesta se vor adauga dobanzi, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare.
P.S. Chiar mai exista IFN care acorda credit fara adeverinta de venit?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Foarte inteligent raspunsul! Sa nu mai pun ca Ioandelasal este un jurist bun, un om in varsta si nu merita asa ceva.

| shaorman a răspuns:

Salutare, nu poți împrumuta bani fără un gir sau o adeverință de venit.