| ma3ryian a întrebat:

De curand am inmatriculat o masina pe taicamiu pentru ca asigurarea pe mine e uriasa. In asigurare sunt trecut ca utilizator. Pot trece in Republica Moldova / Ucraina cu ea? Sau imi trebuie act de comodat la notar?

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut. Daca in asigurare esti trecut ca utilizator, e posibil sa nu mai fie de nevoie de comodat. Insa un raspuns mai clar il gasesti la notar. Funda daca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am auzit anterior ca poate sa fie o problema daca masina nu este pe numele tau sau nu esti trecut si tu pe certificatul de inmatriculare, mai ales la trecerea in Ucraina.
Asadar ai doua posibilitati: tatal tau sa te treaca si pe tine pe certificatul de inmatriculare sau sa incheiati un contract de comodat.

| ma3ryian explică (pentru Ioandelasal):

Voi astepta sa vad daca apar pe certificatul de inmatriculare. Daca nu voi face un comodat. Multumesc.