| vlagnar99 a întrebat:

Mai trebuie contract de comodat auto pentru a trece in Republica Moldova chiar daca masina este a unui parinte si sunt trecut pe asigurare? Si daca da, se poate face fara notar? Multumesc!

1 răspuns:
| bwb a răspuns:

Da, se poate, numai ca orice act de acest fel trebuie confirmat de o persoana cu personalitate juridica. Orice firma care isi pune stampila rotunda pe acel act de comodat si atesta faptul ca in fata ei s-a conceput acel act, poate sa conceapa si sa valideze comodatul.