| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb cum platesc facutra enel la automatele de plata online? trebuie inscris codul eneltel si pe urma codul de abonat, sau numai codul eneltel?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista aparate de plata online. Ori platesti la aparat ori online. Uploadeaza o poza cu siteul de plata si-ti explic eu. Eu platesc toate facturile online dar sunt la alt distribuitor.

| puscahoreangaion explică (pentru Salontanul):

La aparat cum se plateste domnu salontanu?

| Salontanul a răspuns (pentru puscahoreangaion):

La aparat se plateste cu factura pe baza codului de bare. E foarte simplu. Depinde si de aparat. Unele citesc codul de bare, altele trebuie sa-l introduci tu. Apoi bagi banii sau cartea de credit si gata.