| RobertGVranceanu a întrebat:

Este legal să înregistrez apelurile telefonice în România, dacă suntem de acord să înregistrăm apelul și eu și persoana apelată?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este perfect legal, daca ambele parti sunt de acord cu inregistrarea.

| NGheorghe a răspuns:

Parcă am auzit de un caz "mare corupție" iar la tribunal, acuzatul respectiv, a dovedit cu propria înregistrare telefonică cum ca dovezile aduse împotriva lui au fost falsificate. In acest caz tot trebuia sa facă pușcărie pe motiv că s-a înregistrat ilegal. LOL