| Irina01 a întrebat:

Eu am 17 ani si as vrea sa plec in Ungaria intr-o excursie impreuna cu colegii mei. Ca sa pot sa trec vama imi trebuie procura de la un parinte, de la ambii sau se poate si fara?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o declaratie a ambilor parinti, autentificata de un notar public, in care isi dau acordul sa pleci in Ungaria si indica un insotitor major (poate fi un profesor care va insoteste sau conducatorul auto). Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate,,, ilegal...happyhappyhappy Trebuie de la ambii parinti ce este asa greu au murit sau ce? o3

| Blue14 a răspuns:

Iti trebuie procura de la ambii parintii! Si bine inteles pasaport! Distractie placuta in Ungaria... sper ca ti.am fost de ajutor!

| pnker a răspuns (pentru Blue14):

Cum sa trebuiasca pasaport? happy..De cand a intrat Romania in UE nu mai trebuie decat buletin, pasaport doar pentru cei sub 14 ani. Pentru cei sub 18, trebuie doar procura de la notar semnata de parinti.

| Tedy10 a răspuns:

Nu poti! Trebuie procura de la parintii tai!