| Taner13 a întrebat:

Folosirea spray-urilor speciale pentru stopuri este vreo incalcare a legii? Ce vreau eu sa fac este doar sa imi fac stopurile sa arate ceva mai inchise la culoare, o tenta fumurie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este o incalcare, este interzisa schimbarea sistemului de semnalizare, fapta constituind contraventie.

| xAlleks a răspuns:

Acum depinde cat de inchise la culoare vrei sa le faci. Daca le faci fumuri cum sunt acelea "lacuite" nu se mai observa cat dai semnal sau pui frana. Poti merge la un servide RAR sau ITP si iti spun cei de acolo cum sta treaba.