| popecu a întrebat:

. Ieri seara eram in masina cu varul meu si cu iubita lui. Eu aveam mana pe geam si domnul politist a crezut ca i-am aratat un semn obscen. Ne-a oprit, m-a scos afara din masina si mi-a cerut buletinul, insa nu il aveam la mine. Mi-a cerut numele, data nasterii, locul nasterii si domiciliul. Tin sa mentionez ca nu mi-a facut proces-verbal sau sa imi dea vreo hartie, doar mi-a trecut datele pe o agenda. Sunt minor si domnul politist imi vorbea foarte urat. Imi e foarte frica. Imi puteti spune daca voi primi amenda sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu vei fi amendat.
Daca vei fi amendat si nu esti vinovat poti face plangere contraventionala, avand martori pe cei doi cu care erai in masina si aproape sigur amenda va fi anulata.