Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile voi implini varsta de 16 ani si doresc sa stiu daca exista posibilitatea de a imi schimba numele(am auzit de la niste persoane ca se poate chiar de la 16 ani, ca nu mai e nevoie sa astept pana la 18) - ( atat numele de familie cat si prenumele). Cine ma lamureste ii voi oferi funda!

Răspuns Câştigător
| PopandaulX a răspuns:

Http://www.avocatnet.ro/......esare.html

Citeste.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate, dar doar cu acordul ambilor parinti.

| PopandaulX a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa iti schimbi numele? ( Atata timp cat nu te numesti Mercedes Tractoristu )

| anonim_4396 explică (pentru PopandaulX):

E o situatie destul de complicata, nu doresc sa intru in detalii.Multumesc de raspuns! ai funda, o seara placuta iti doresc.

| PopandaulX a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Nu cer amanunte. Multumesc pentru funda.