| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU, în regulamentul școlar zice ca nu am voie cu pantaloni scurti la școală?

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Depinde de scola, la sat sunt multumiti ca vi la scoala
imbracat decent e un bonus
la o scoala privata de fite, e obligatorie o uniforma foarte stricta

| haileewatson a răspuns:

Pe noi ne intrebi? Citeste regulamentul.

| NeseriosulTransilvaniei a răspuns:

Salut! Conform statutului elevilor Art. 15 Cap. 2 Îndatoririle Elevilor se precizează în alin. c:
c) de a avea un comportament civilizat şi de a se prezenta la şcoală într-o ţinută vestimentară decentă şi adecvată şi să poarte elemente de identificare în conformitate cu legislaţia în vigoare şi cu regulamentele şi deciziile unităţii de învăţământ preuniversitar. Ţinuta vestimentară sau lipsa elementelor de identificare nu poate reprezenta un motiv pentru refuzarea accesului în perimetrul şcolii;

Deci, pe scurt, depinde de institutia la care studiezi dar de regula nu ai voie să porți pantaloni scurți dar nici profesorii nu au dreptul să nu te lase în interiorul școlii dacă porți pantaloni scurți, eventual te pot avertiza.