| Tortionarul a întrebat:

Intrebarea mea e urmatoarea: am 17 ani, vreau sa ma angajez, am fost la un interviu si mi s-a cerut un extras de cont pe care sa imi vina salariul... vreau sa stiu daca imi pot face cont si card la o banca daca sunt minor

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti faci cont, dar trebuie sa mergi cu un parinte.
Parerea mea este sa-ti faci si un card si salariul sa-ti fie pus in contul de card, este mai simplu, poti sa scoti bani oricand si comisionul este mai mic, de regula la jumatate fata de eliberarea numerarului la ghiseu.

| WhOo a răspuns:

Ai nevoie de acordul parintilor pentru card doar daca ai sub 16 ani, poti merge singur sa-ti faci un card