| IonutPetre12 a întrebat:

Am 17 ani.Am de primit o bursa si trebuie sa trimit un extras de cont pe numele meu de la banca Brd. Vreau sa stiu daca costa intretinerea, crearea etc.Si primesc si card la el? Ce se intampla cu el dupa ce fac 18 ani?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Costă puțin totul. După ce ai 18 ani, ai un cont la bancă și un card atașat lui.

| IonutPetre12 explică (pentru sadrian46):

Pai si costa si lunar? Acum ju pot sa primesc card cu numele meu?

| sadrian46 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Da costă lunar câțiva lei. Ceri card, ai card, e normal, ca să poți utiliza banii cu cardul, să nu trebuiască să mergi la bancă când vrei să cumperi ceva.

| alecsawng01 a răspuns:

Mie, care acum am 21 de ani, mi-a spus initial ca nu vor trage comision de administrare pe perioada cat primesc bursa, sau ceva de genul, il am de 6 luni si ceva si nu mi-a tras niciodata, pana acum 2 zile cand dintr-o data m-am trezit cu o notificare de aproape -40 de lei, ceea ce mi se pare foarte ciudat, cel mai bine este sa intrebi asta dinainte, ca sa fii sigur.