| TheGabyGaming a întrebat:

ma numesc Gaby am implinit 14 ani in februarie si mi-am facut buletinul de acum 2-3 saptamani si in timpul liber as vrea sa stiu ce pot face... gen ceva de lucru cu plata pe zi...(sa impart pliante si alte lucruri) in pantelimon daca imi puteti spune

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Doar daca mergi la un patron de restaurant/magazin si ii ceri sa te lase sa ajuti pe-acolo cu munca, si castigi astfel 10-20 de lei la zi. Curaj, ei asta asteapta, forta de munca ieftina, fara contract, care sa munceasca mult intr-un timp scurt.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti face nimic. Conform Codului muncii te poti angaja singur de la 16 ani iar de la 15 ani numai cu acordul parintilor.