| anonim_4396 a întrebat:

Mai pot fi recoltate probe de sperma/secretie vaginala de pe un servetel cu care un individ s-a sters dupa un act sexual daca a trecut o saptamana si jumatate, aproape doua?
Daca da, cam cat ma costa treaba asta? Banuiesc ca e nevoie si de individ sa i se recolteze probe dupa aia.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu mare dificultate si fara a avea certitudinea rezultatelor. Costurile sunt foarte mari si se poate face doar daca ai ordin judecatoresc sau de la procuror. Nu stiu exact cat costa, dar asteapta-te la valori de 3-4000 de euro.

| UbexFlo a răspuns (pentru Brigaela):

Uuuu, ce de bani! straight face

4 răspunsuri:
| fulgerul a răspuns:

Ai primit niste raspunsuri tampite! Daca se poate afla ADN-ul unui om nascut acum 20000 de mii de ani,cum sa nu se poata face proba? Acum exista o problema! Daca exista un proces penal pentru. viol, abuz sexual, sunt gratis, daca vrei tu sa aflii adevarul, costa si costa al dracului de mult!

| UbexFlo a răspuns (pentru fulgerul):

Degeaba exista plangerea penala daca politistul l-a avertizat pe individ sa plece din tara ca sa inchida cazul cat mai repedesad Nu mi-a acceptat nicio proba, mi-a spus doar de martoristraight faceAtat!

| Andrei233 a răspuns:

Poti face asta doar in primele 3 minute.