| Leonard02 a întrebat:

Salut, TPU! Mergeam cu bicicleta langa banda unde se parchează mașinile iar un participant la trafic mă depășește iar după frânează semnalizează către dreapta și intră în parcare, in acel moment eu eram sa intru in el. El era îndepărtat de mine cam 2.5. Cine e de vina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic, cel putin n-ai spus ca ai intrat in masina, asa ca nimeni nu este vinovat de ceva.
Daca intrai in masina tu erai de vina.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si care este intrebarea?
Soferul a procedat corect, ai vazut semnalizarea si trebuia sa incetinesti.

| Leonard02 explică (pentru Ioandelasal):

Cine este vinovat și de ce?

| Leonard02 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi că sa știu pe viitor!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Leonard02):

Nu s-a intamplat nimic, cel putin n-ai spus ca ai intrat in masina, asa ca nimeni nu este vinovat de ceva.
Daca intrai in masina tu erai de vina.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti singurul vinovat, ca nu ai fost atent la trafic odata ce tu erai in spatale lui si erai cat pe ce sa dai peste el.
Masina a facut toate manevrele corecte si nu este vina soferului pentru ca tu nu esti atent la trafic, trebuind sa reduci viteza bicicletei, cand masina este deja in fata ta.