| DraganGabi231 a întrebat:

nu știu ce categorie ar trebuie sa aleg și îmi pare rău dacă subiectul nu se potrivește. Am încheiat un contract cu un furnizor de internet (akta) mai aveam o luna de plata la contract si astăzi ma suna ca trebuie sa achit și ultima plata iar din câte știu este o lege ce împiedică asta deci întrebarea este ce lege împiedică asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ultima luna a trecut atunci, de regula, trebuie sa platesti. Vezi si contractul incheiat, acolo sunt drepturile si obligatiile partilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai semnat un contract, trebuie sa-l respecti, chiar daca mai este 1 luna ramasa si vrei sa iesi din el, ai obligatia legala sa achiti si acea luna, pana ce contractul expira.

| Sofer a răspuns:

Le plătești și pe luna aia. Nu ai ce sa le faci.