| Psksjns a întrebat:

Salut TPU! Pe 22 August vreau sa ies din tara dar pe 24 August imi expira buletinul. Este vreo problema la întoarcere? Am auzit ca din cauza lipsei de plastic pentru buletine termenul lor se extinde

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema la intoarcere, avand in vedere ca in situatia de alerta s-a prelungit valabilitatea actelor de identitate care expira in aceasta perioada si inca 90 de zile dupa aceasta si Romania se afla in stare de alerta.
Problema este cu tara in care mergi, daca accepta un act care urmeaza sa expire in 2 zile, asa ca ar trebui sa citesti conditiile de calatorie in acea tara.

| Wr3nch a răspuns:

Da, in februarielaughing A trecut ceva vreme de atunci, si trebuia sa mergi prin 24 iulie sa faci cerere sa til schimbe, si acum erai ok.

| NLS a răspuns:

Intoarcerea intamplandu-se dupa cat timp?
Vezi ce a raspuns Ioandelasal. (timp de ~3 luni esti in siguranta)

| Psksjns explică (pentru NLS):

Plec pe 22 in Bulgaria si ma întorc pe 26