| dinamo_8367 a întrebat:

am o mica intrebare tongue. in luna august fac 18 ani si vreau sa imi schimb buletinul acum deoaerce in luna august voi fi plecat din tara si mie teama sa nu imi expire in strainatate. voi ce stiti se poate schimba si inainte de a expira?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.97/2005 poti sa-ti preschimbi cartea de identitate cu 180 de zile inainte de expirare, respectiv de a implini 18 ani, asa ca te poti duce linistit la SPCLEP de care apartii si sa soliciti preschimbarea. Numai bine!

1 răspuns:
| dinamo_8367 explică:

Merci Ioandelasal esti un domn.