| korenix a întrebat:

S-a aprobat legea cu 10 clase pentru permis? Sau o sa ramana tot cea cu 8? Cand se va aproba?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai asta e, ca Nu exista niciun articol de legea care sa reglementeze nivelul minim de studii, caz in care, atat timp ca stii sa scrii si sa citeste pentru a putea da examenul nu ai nicio alta restrictie

| korenix explică (pentru suntserios):

Si stirile acelea de rahat de la tv sunt doar minciuni si rating?

| suntserios a răspuns (pentru korenix):

Stirile prezinta propuneri si intentii ale unor deputati. E drum lung de la o intentie pana la o lege intrata in vigoare

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista si nu a existat nici o lege care sa prevada conditii de studii pentru obtinerea permisului de conducere.
De unde ai scos existenta prevederii legale cu 8 clase?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici macar aia cu 8 clase nu exista

| alexionut661 a răspuns:

Da, a fost aprobata deja

| suntserios a răspuns (pentru alexionut661):

Acum vino cu articolul din lege... sau mai bine taci daca nu stii despre ce e vorba

| alexionut661 a răspuns (pentru suntserios):

Tu poti sa te chinui sa faci un mic research pentru cunostintele tale inainte sa te contrazici degeaba

| suntserios a răspuns (pentru alexionut661):

Eu stiu legislatia rutiera... nu e nevoie sa fac niciun research. Tu trebui sa vii cu articolul din lege care dovedeste ca nu mananci rahat si nu dezinformezi lumea din dragul de a deschide gura cand nu stii nimic despre subiect.

Deci, astept cu mare interes articolul aprobat din lege... si pe urma faci gura mare pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexionut661):

Prietene, legile se publica in Monitorul Oficial, nu in articole pe Facebook. laughing

| korenix explică (pentru suntserios):

Eu am vazut un afiș la scoala de șoferi in care scrie ca iti trebuie 10 clase!

| suntserios a răspuns (pentru korenix):

Afisul e afis, legea e lege

| korenix explică (pentru suntserios):

Unde pot vedea si eu legea concreta? Imi poti da articolul, dar ceva din 2017!?

| suntserios a răspuns (pentru alexionut661):

Unde esti cu articolul ala din lege ca eu inca astept... sau acum tu faci research ul?

| korenix explică (pentru suntserios):

Pana acum am gasit doar stiri, nu si legea, dar am zis ca nu strica sa intreb!