| Sergiu09 a întrebat:

Se mai fac carti de identitate la urgenta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta procedura de urgenta, ramane sa te intelegi cu functionarul de la SPCLEP. Numai bine!

| Happy a răspuns:

Nu, nu se mai fac am incercat eu sa-mi fac deoarece plecam in Ungaria si era cu 2 saptamani inainte si a spus ca trebuie sa astept pana implinesc varsta...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Happy):

Precis la tine era vorba de prima CI, aceasta se face numai dupa implinirea varstei de 14 ani. La preschimbare se poate face cu 180 zile inainte de expirarea valabilitatii.

| xgaming31 a răspuns:

Da