| anonim_4396 a întrebat:

Unde trebuie sa merg pentru eliberarea unei noi carti de identitate?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exact unde ai mers si cand ti-ai facut-o pe prima.La politie, la sectia de politie unde stii tu ca se fac buletine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La sectia de politie de care apartii, de obicei e cea mai apropiata de domiciliu.

| hrdcore a răspuns:

In localitatea de care apartii la sectia de politie poti intreba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In acelasi loc in care ti-ai facut-o. daca stai la buc si esti nascut in braila trebuie facut obligatoriu la braila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o anumita sectie a politiei oricarei localitati mari unde scrie mare, Evidenta populatiei"Mai clar de atit nu vei mai gasi.