| express09 a întrebat:

se poate intampla ceva daca intretin relatii sexuale cu o fata de 15 si eu am 17?(ea doreste asta)
Parintii ei imi pot face ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fata consimte, are peste 15 ani si, la o adica, recunoaste ca a intretinut relatii sexuale de buna voie, atunci, din punct de vedere legal, nu se poate intampla nimic. Parintii iti pot face orice altceva, in afara de a te pedepsi pe cale legala. Puteti pati altceva, dar este alta discutie. Parerea mea este sa mai asteptati. Numai bine!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Daca a implinit 15 ani si actul sexual este consimtit de ambele persoane, legal vorbind nu patesti nimic.

| express09 explică:

Partea cu varsta am inteles.dar pe mine ma ingrijoreaza mai mult partea cu parintii...

| express09 explică:

Nu stiu daca o duce la doctor sau ceva de genul asta..si afla.