| andreeafnkle a întrebat:

Stie cineva daca ma pot transfera de la o scoala de soferi la alta pentru a face ore suplimentare cu alt instructor? Am traseul pe 10 martie, am terminat scolarizarea insa nu ma mai inteleg cu instructorul iar in stilul in care se comporta cu mine nu am cum sa mai invat ceva si nu are nicio durere de a se chinui sa ma invete in continuare si as vrea sa fac cu alt instructor ore suplimentare. Este posibil avand in vedere ca am terminat scoala si trebuie sa fac doar ore suplimentare?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din moment cand tu platesti scolarizarea, ai dreptul sa ceri alt instructor de la conducerea scolii.

| andreeafnkle explică (pentru Bula):

Da, dar schimb si scoala, nu doar instructorul.

| Bula a răspuns (pentru andreeafnkle):

Daca ai terminat scoala, inseamna ca ai luat si atestarea ("diploma").
Daca mai vrei sa iei ore de la cineva, atunci trebuie sa te intelegi (si asupra platii) cu persoana respectiva.

| mi25 a răspuns:

Sigur ca poti, daca ai terminat scolarizarea. Cunosc pe cineva care a facut scoala de soferi in alt oras decat cel de domiciliu, dar ca sa se poata descurca in orasul de domiciliu a luat 6 ore de la o scoala din aceasta localitate si a dat examen pe masina pe care a condus cele 6 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ceri alt instructor, spune ca nu vrei si gata, nu le da explicatii. Trebuie sa iti schimbe instructorul