| fna a întrebat:

Salut TPU,stiti cumva cum poti sa afli seria(ex:dx) si nr buletinului de pe pasaport, si o procura se poate folosi daca ai si buletinul si pasaportul expirat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe pasaport nu se trece seria si numarul cartii de identitate, este doar numarul pasaportului.
Nu se poate folosi o procura speciala daca actul de identitate (CI, BI sau pasaport) este expirat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu afli nicio serie de buletin de pe pasaport.

si procura nu are nicio relevanta daca ai documentele de identitate expirate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe Paşaport NU se găseşte seria & nr C.I!
Nu poţi folosi Procura dacă NU ai documente de identitate valabile ( C.I./B.I. sau Paşaport )!

Toate cele bune!

| mihai69 a răspuns:

Seria de buletin nu are legătură cu pașaportul. Cu procura nu poți face absolut nimic dacă ai documentele de identitate expirate.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca ai un motiv serios, te adresezi la politie (acolo este baza de date) cu certificatul de nastere.In cazuri exceptionale te poti adresa bazei de date a politiei din Dr. Taberei. Acolo este baza de date a populatiei din toata tara centralizata.