| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva se pot reinnoi contractele de vanzare-cumparare a unui auto? si mai este nevoie sa vina si proprietarul sa semneze?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul de vanzare-cumparare nu se reinnoieste, este destul un contract incheiat. La ce te referi de fapt?

| catalingl a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai cand cumperi un auto ai 30 de zile la dispozitie sa o treci pe numele tau si daca nu am cum in alea 30 de zile sa o trec pe numele meu, am inteles ca se poate reinnoi contractul ca sa nu am probleme sau ceva de genul asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru catalingl):

Ce fel de contract ai facut? Si vanzatorul nu si-a radiat masina?

| catalingl a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai problema asta e ca inca nu am facut contractul de vanzare-cumparare pentru ca ma mai gandesc ce sa aleg intre opel vectra a (este proprietar in acte ) si bmw 318 (nu este proprietar in acte si are coar contract de vanzare cumparare si rca-ul pe numele lui) si baiatul cu bmw-ul a zis ca se poate reinnoi contractul etc daca nu pot sa o trec pe numele meu in alea 30 de zile...acum nu stiu ce sa fac ca m-a bagat in ceata de tot

| Ioandelasal a răspuns (pentru catalingl):

Daca se face contractul de mana, fara a fi inregistrat nicaieri, acesta se poate face iarasi sau sa se incheie un contract-tip, daca va intelegeti.
Judeca bine, vezi sa existe toate actele necesare, in asa fel ca sa-l poti inmatricula pe tine.

| AgathaRo a răspuns:

Stai putin cum sa reinoiesti contractul de vanzare-cumparare?