| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Sunt in situatia de a vinde actuala locuinta pentru a ma muta la tara, insa am o nedumerire.Am o masina inmatriculata pe numele meu,cumparata de mine de cand era noua,un Cielo Daewoo, fabricat in 1999, conform cartii este non-euro. Daca schimb domiciliul(este in aceelasi judet)va trebui sa platesc taxa de inmatriculare, sau sa schimb acte? Daca da, la ce sa ma astept? As putea avea probleme? Trebuie platite taxe din astea babanoase? Astept raspuns!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa platesti nici o taxa de inmatriculare (timbru de mediu) ci doar sa mergi la Serviciul de inmatriculari pentru a schimba domiciliul in certificatul de inmatriculare.

| AncutaM a răspuns:

Trebuie doar s-o scoti de la impozit si s-o treci la tara. La primarie rezolvi tot.