| MarioTm a întrebat:

Salut,TPU!
Tocmai ce mi-am schimbat buletinul pe o alta adresa dar actele masinii au ramas pe adresa veche unde am locuit, Trebuie schimbate si actele masinii pe noua adresa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit legislatiei rutiere nu trebuie sa-ti schimbi permisul, inainte de expirarea valabilitatii, decat in caz ca este pierdut, furat sau deteriorat ori în cazul schimbării numelui titularului. In toate aceste cazuri se elibereaza un duplicat, valabil pana la expirarea valabilitatii.
De asemenea nici celelalte acte nu trebuie schimbate doar trebuie sa le prezinti pentru a se face schimbarea domiciliului in ele.

| LaduncaDarian a răspuns:

Nu cred

| Dreamtolove a răspuns:

Normal așa ar fi, da