| anonim_4396 a întrebat:

Va Rog ajutor!

Azi la ora 16:00 m-am certat cu un coleg el a sarit la mine cu pumni si m-a lovit in buza si in ochi (am buza umflata)l-am strans de corp dupa mi-a dat cu capu in gura Si l-am luat si de nas si Dupa ce sa linistit ia-m dat drumu dupa vreo 10-20 de secunde a inceput sa-i sangereze nasu (nu a fost spart) Mia facut MIE proces verbal si o sa intru in Consiliu profesorar pentru Exmaticulare Toti colegii au vazut ca nu's vinovat Diriga a facut pe loc procesu verbal fara a ma intreba variata mea si cea a colegilor am vorbit cu mama sa vina la scoala (Poate pe ia o asculta pentru ca-i adult)

Intrebare e : De ce sa fiu exmaticulat pentru ca m-am autoaparat de el (+era prinde banci si nu putem sa fug) Va Rog raspunzuri rapide joi intru in consiliu crying(

Ps:scute pentru categorie si pentru gresile gramaticale Imi mi-e frica de exmaticulare si sunt agitat

Răspuns Câştigător
| SoRiNaQo a răspuns:

Deci sa inteleg ca esti la liceu, deoarece la liceu e cu consiliu profesoral, referate, procese verbale... etc.

Bun am o intrebare : Ai mai mult de 16 ani?
Deoarece de obicei cand se intampla ceva grav cum ar fi BATAIA se provoaca haos. Consiliul profesoral este atunci de a se dezbate cu probe si toate cele auzit daca iti scade sau nu noata la purtare, daca iti da un advertisment verbal sau unul in catalog.
NU trebuie sa te temi ca si EU am facut o dracie dinaceasta, ba chiar mai multe si tot asa se-ntampla se face proces verbal/referat.
Ce se scrie in ala? Ce s-a intamplat, cum s-a intamplat din ce cauza, deci nu trebuie sa te temi happy

Cum sa scapi? spune-i dirigintei sa dea si sa adune procese verbale de la colegi de la toti copii, acestia vor scrie ce au vazut si te poate ajuta! happy
Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce apucaturi de salbateci aveti ar trebui sa zburati amandoi

| Azµre a răspuns:

Depui și tu plângere împotriva lui.

| Amelya02 a răspuns:

Relax. Ai martori, in plus nu cred ca vei fi exmatriculat, doar nota la purtare scazuta

| NemNUZ a răspuns:

Bai frate, sper ca ai trecut cu bine de toate, asa e in Romania complet invers, dar diriginta aia are vreo problema, cum adica actioneaza asa fara nici-o dovada, asa merg si eu la nu stiu cine ca mi-a furat Ferrari-ul, trebuie sa demonstrez, pai sa demonstreaza el ca nu la furat, incredibil, daca as fi in locul tau m-as muta in secunda asta din clasa aia.

| buburuza2007 a răspuns:

Spune-i mamei tale ce s-a intamplat de fapt si de drept,faptul ca te-ai aparat,si asta spune-i si directoarei,iar in ceea ce priveste consiliul stai linistit,o sa-ti scada nota la purtare,atat,mai ales daca ai fost un baiat cuminte si ai invatat cat de cat bine,spune-i mamei tale ce s-a intamplat si asta sa-i spuna si ea dirigintei,si mai bine,cheama-l pe respectivu,sa va puna fata in fata cu diriginta,sa fie si colegii, si fiecare sa spuna ce crede el, si asfel se va ajunge la o cale de mijloc, succes, si nu-ti fa griji

| HouseHouse a răspuns:

Tampenii era autoaparare in plm....Si eu as fi facut la fel, adica el comenteaza iti da cu pumnii si tot el face plangere mancamiear...fix asa sa le zici la aia.

| SoRiNaQo a răspuns:

Imi pare bine ca te-am ajutat happy Nu-ti face griji cand TU nu esti vinovat happy
Intotdeauna dreptatea invinge sa tii minte!

Succes mai departe!

| Papusika1Mika a răspuns:

Stii ce sa faci, sun-o pe diriginta si vorbeste cu ea, explica-i situatia!