| Burlacu006 a întrebat:

Am o problema.Azi la scoala la ora cu diriga sau trezit niste fete sa zica despre mine ca am nasu mare,mentionez ca am malformatia buza de iepure, si strigau tare ca am nasu mare si diriga a inceput sa rada, iar un prieten imi ofera o rozeta sa-i bat pe tot care au ras maine la scoala.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Bataia e pentru prosti.Da dovada de maturitate. Daca diriga ta are chef sa raspunda in fata la Director si nu ia masuri pentru a pastra linistea in clasa atunci avertizeaz-o.Nu mi se pare normal sa sustii astfel de comportament tampit si involutiv pe care societatea lupta din greu sa il inalture dar se pare ca fara succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bate-i sa vedem cine va suferi mai mult pe urma, tu sau ei.

| BlueViP a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ti capul sus si sa nu ii bagi in seama.

| Reyko95 a răspuns:

Nu ii bagi in seama si nu o sa iti mai spuna asa si eu am patit asta.

| lary200 a răspuns:

In primul rand cred ca diriginta nu a procedat corect si daca o denunti poate lua o amenda serioasa dar cred ca cel mai bine e sa nu iti pese sa nu-i bagi in seama iar ei nu vor mai zice nimic pentgru ca ei fac asta doar ca sa te enerveze.