| leorom a întrebat:

Vroiam sa va intreb cum se poate adopta un copil.Cati ani trebuie sa ai ca sa o faci. Daca poti sa adopti un copil fiind necasatorit/a si cam cat poate dura procedura.Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Infietorul trebuie sa aiba cu cel putin 18 ani mai mult decat copilul si poate fi necasatorit. Procedura este lunga si greoaie, poate dura pana la un an. Citeste legea adoptiei, nr.273/2004 si te lamuresti cu toate conditiile si procedura necesara. Numai bine!