| Angelq a întrebat:

Vineri cand veneam de la scoala, 5 baieti de clasa a 5 a alergau pe langa mine si ma strigau,, fasola". La un moment dat m-am enervat si am intrat un pic in ei fara sa ii lovesc. Atunci unul din ei, avand tupeu, mi-a dat un sut in fund/ghiozdan. M-am enervat, am venit la el si i-am dat un cot in gura [am facut muay thai (box thailandez)]. Atunci s-a enervat si mi-a dat un sut in picior si in burta, eu l-am impins in boscheti si i-am dat un pumn in gura. O inceput sa prinda si alti tupeu, desi nu stiau sa se bata, l-am impins pe unul gras si am plecat. In urma mea au inceput sa injure. Pot sa am probleme, m-a sunat un prieten si mi-a zis ca i s-a umflat gura aluia? Eu sunt in clasa a 7 a.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa ai probleme, daca este asa cum spui, a fost legitima aparare.
In orice caz minorii sub 14 ani nu raspund penal (banuiesc ca n-ai implinit 14 ani).

| Angelq explică (pentru Ioandelasal):

A fost in afara scolii

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

laughing tu mai fa cursuri de autoaparare sa te aperi ca steven seagal asa nu mai au curaj sa vina la tine prostii

| GdX a răspuns:

O sa ai probleme daca o sa vina cu altii sa te bata, dar daca s-a intamplat in afara curtii scolii nu ar trebui sa comenteze, poate se trezeste vreunu sa vina cu tacs-o la scoala dar fiind in afara scolii si dupa ore nu are nicio treaba scoala. Bafta.

| Bernardus a răspuns:

Ba, s-ar putea sa ai probleme cu scoala, dar oricum poti zice ca a fost legitima aparare. Oricum, dupa parerea mea cineva trebuie sa-i invete minte pe fraierii astia de a 5-a. Eu zic sa ai grija pe viitor, un branci sa cada pe jos si o amenintare sunt suficient sa le inchida gura astora, dar nu mai mult ca scolile te pot pedepsi pentru chestii facute in afara perimetrului lor