| imale a întrebat:

Vineri, m'a oprit politia.mi-a suspendat permisul ..nu am semnat procesul verbal, deci nu l'am primit. Stie cineva la cat timp vine procesul acasa prin posta? Mentionez ca distanta este scurta.25 km. Rog sa raspunda doar cei care stiu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-l primesti pana pe la sfarsitul saptamanii viitoare.

3 răspunsuri:
| imale explică (pentru Ioandelasal):

Mersii mult!

| imale explică (pentru Ioandelasal):

Inca nu mi-o venit procesul verbal ..am nevoie de el pentru contestatie! mai astept? ce as putea sa fac? cineva mi-a zis ca lui i'a venit procesul la o luna. exista alta modalitate de recuperare mai rapid? mersii

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru imale):

Sigur, la plangerea contraventionala trebuie sa anexezi si o copie a procesului verbal de contraventie. Termenul de 15 zile pentru depunerea plangerii se socoteste de la data primirii procesului verbal. Inca n-am ajuns la sfarsitul saptamanii si n-are rost sa te grabesti. Eventual te poti duce la politia rutiera si sa te interesezi.