| ana0924 a întrebat:

Buna! Daca m-a oprit politia si am primit amenda in mana, adica procesul verbal, imi mai vine ceva prin posta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o platesti nu mai primesti nimic acasa. Cel mai bine este s-o platesti in maximum 15 zile de la data procesului-verbal de contraventie, vei plati numai jumatate din minimul amenzii prevazute de actul normativ.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a panicat rau amenda aia, iti ia tati masina daca ai luat amenda? Ca si aici si pe sofpedia aceeasi intrebare.

| ReddY25 a răspuns:

Nu