| Georgequattro a întrebat:

Salut. Vreau sa-mi cumpar o masina destul de veche si eram curios... Cum tot se accelereaza tot mai mult impunerea de restrictii pe masinile care "polueaza" mai mult decat una noua, cum se vor aplica taxele de poluare pentru ca am discutat cu mai multe persoane si unele mi-au spus ca pe norma de poluare, iar altele daca masina este mai veche de 15 ani. Cum se procedeaza in alte tari? Masina in cauza este fabricata si cu motor euro2 si 3 si 4, deci vreau sa iau in calcul tot ca sa iau o decizie cat mai buna.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare tara taxeaza dupa legile ei.
Romania nu are astfel de legi si nu cred ca vom avea policitieni cu suficient curaj sa voteze o astfel de lege.

Cand va aparea vom afla si noi.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Inafara de ce se vehiculeaza prin media si de legile deja in vigoare, ce vor schimba si cand nu stim.